Αρχείο ημέρας 14 Φεβρουαρίου 2018

Το Σχέδιο Νόμου για την Ίδρυση του Πανεπιστημίου Δυτ. Αττικής και άλλες Διατάξεις

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα τπυ ΥΠ.Π.Ε.Θ. το σχέδιο νόμου και η αιτιολογική έκθεση για την Ίδρυση Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής και άλλες διατάξεις.

Έγκριση Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους

Το θεματικό πεδίο του διαγωνισμού θα αφορά το κάπνισμα και τις βλαπτικές συνέπειες του για τους ενεργούς αλλά και τους παθητικούς καπνιστές (ιδιαίτερα στις μικρές ηλικίες) αλλά και τρόπους αποφυγής αυτού. Στο διαγωνισμό μπορεί να λάβει μέρος ένα μεμονωμένο τμήμα ή μια ομάδα μαθητών από περισσότερα τμήματα ή τάξεις μιας σχολικής μονάδας, με την προϋπόθεση ότι την παιδαγωγική καθοδήγησή της έχει αναλάβει ένας ή περισσότεροι εκπαιδευτικοί της σχολικής μονάδας. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδω.

32ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας

Σας ενημερώνουμε ότι για τους μαθητές του Νομού Ηρακλείου, ο 32ος Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός Χημείας θα γίνει στο διδακτήριο του 3ου ΓΕΛ Ηρακλείου  (Δημοκρατίας 12 Τ.Κ. 71306 Ηράκλειο), το Σάββατο 17 Μαρτίου 2018.

Επαναπροκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Επαναπροκήρυξη: Πρόσκληση  εκδήλωσης  ενδιαφέροντος  για  την  διοργάνωση  της  τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Β΄ Λυκείου του 8ου  ΓΕΛ Ηρακλείου σε Αθήνα – Βόλο.