Αρχείο μηνός Νοέμβριος 2017

Ενημέρωση μαθητών/τριών της Γ’ Λυκείου για συμμέτοχη σε πλου με υποβρύχιο του ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι, το Πολεμικό Ναυτικό, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον προστάτη του Άγιο Νικόλαο, προσκαλεί μαθητές/μαθήτριες της Γ’ Λυκείου να δηλώσουν συμμετοχή κατά τον πλου με συμβατικό υποβρύχιο (τύπου 214) του ΠΝ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ Λυκείου.

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση της πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών/τριών της Γ΄ Λυκείου του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου σε Αθήνα – Θεσσαλονίκη.

Συγκέντρωση ειδών διατροφής για «Tο Χαμόγελο του Παιδιού».

Σας ενημερώνουμε ότι ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού», όπως κάθε χρόνο έτσι και εφέτος, ενόψει των επικείμενων εορτών των Χριστουγέννων, επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα προσπαθώντας να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν. Για το έγγραφο πατήστε εδώ.

Δημόσια διαβούλευση του σχεδίου της Υ.Α. για τη φοίτηση στα σχολεία Δ.Ε

Σας ενημερώνουμε ότι δώθηκε σε δημόσια διαβούλευση το σχέδιο Υπουργικής Απόφασης για τη φοίτηση στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης η οποία θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 15:00. Για τη διαβούλευση ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο: