Αρχείο μηνός Οκτώβριος 2017

Διοργάνωση δράσης με θέμα «Παιδί και Κάπνισμα»

Η Αντιδημαρχία Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Καινοτομίας Δ. Ηρακλείου σε συνεργασία με την «Ελληνική Καρδιολογική Εταιρεία» διοργανώνουν τη δράση «Παιδί και Κάπνισμα»,  στο πλαίσιο των εργασιών του Συνεδρίου ICE 2017, που θα φιλοξενηθεί στην πόλη του Ηρακλείου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί  την Πέμπτη  14 Δεκεμβρίου 2017  και ώρα 18:30 στη Βασιλική του Αγ. Μάρκου και απευθύνεται σε μαθητές όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης μαθητών του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στο «Δικαστικό Μέγαρο Ηρακλείου».

Ο Διευθυντής του 8ου Γ. Λυκείου Ηρακλείου σύμφωνα με την Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (26) είκοσι έξι μαθητών και (3) τριών συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο Δικαστικό Μέγαρο της πόλης Ηρακλείου (Λ. Δικαιοσύνης).

Χρόνος πραγματοποίησης 6 Νοεμβρίου 2017 ημέρα Δευτέρα.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Τετάρτη 25 /10/2017 και ώρα 11:00πμ στο γραφείο του Διευθυντή του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου. Στην προσφερόμενη τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

Για να κατεβάσετε την προκύρηξη πατήστε εδώ.

Ξεκινούν οι αιτήσεις συμμετοχής για το Πρόγραμμα Διαδικτυακής Τηλεκπαίδευσης και Διά Βίου Μάθησης «Θεαίτητος»

Κατά το διάστημα 23 Οκτωβρίου ? 6 Νοεμβρίου 2017 θα γίνονται δεκτές νέες αιτήσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα «Θεαίτητος», ένα πρόγραμμα εξ αποστάσεως ηλεκτρονικής μη τυπικής εκπαίδευσης, κατάρτισης και εξειδίκευση ενηλίκων, του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου.