Αρχείο μηνός Οκτώβριος 2017

Ενημέρωση υποψηφίων πανελλαδικών εξετάσεων 2018

Ενημέρωση μαθητών της τελευταίας τάξης ΓΕΛ σχολικού έτους 2017-2018 και των αποφοίτων – υποψηφίων για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2018 σχετικά με τα εξεταζόμενα μαθήματα σε πανελλαδικό επίπεδο.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης μαθητών του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στο «Δικαστικό Μέγαρο Ηρακλείου».

Ο Διευθυντής του 8ου Γ. Λυκείου Ηρακλείου σύμφωνα με την Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (26) είκοσι έξι μαθητών και (3) τριών συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο Δικαστικό Μέγαρο της πόλης Ηρακλείου (Λ. Δικαιοσύνης).

Χρόνος πραγματοποίησης 6 Νοεμβρίου 2017 ημέρα Δευτέρα.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Τετάρτη 25 /10/2017 και ώρα 11:00πμ στο γραφείο του Διευθυντή του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου. Στην προσφερόμενη τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

Για να κατεβάσετε την προκύρηξη πατήστε εδώ.

Ξεκινούν οι αιτήσεις συμμετοχής για το Πρόγραμμα Διαδικτυακής Τηλεκπαίδευσης και Διά Βίου Μάθησης «Θεαίτητος»

Κατά το διάστημα 23 Οκτωβρίου ? 6 Νοεμβρίου 2017 θα γίνονται δεκτές νέες αιτήσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα «Θεαίτητος», ένα πρόγραμμα εξ αποστάσεως ηλεκτρονικής μη τυπικής εκπαίδευσης, κατάρτισης και εξειδίκευση ενηλίκων, του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου.

Βράβευση μαθητών από την ‘Ενωση Ελλήνων Φυσικών

Την Κυριακή 1/10/2017 πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο του 2ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών από την Κρήτη που διακρίθηκαν στον 27ο  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου και στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2017. Στην εκδήλωση αυτή τιμήθηκαν και οι μαθητές του σχολείου μας: 1. Λαμπρίδης Χριστόφορος (Βραβείο) και 2. Μαντάς Χαράλαμπος (Έπαινος). Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο.