Αρχείο μηνός Ιούλιος 2017

Ανακοίνωση βαθμού επίδοσης υποψηφίων για τα ΤΕΦΑΑ

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας  και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι στην ιστοσελίδα του Υπουργείου https://results-tefaa.it.minedu.gov.gr από  25/07/2017, αναρτώνται οι βαθμοί επίδοσης στις πρακτικές δοκιμασίες  των υποψηφίων για τα ΤΕΦΑΑ. Βαθμός επίδοσης είναι ο μέσος όρος των βαθμών των τριών,  κατ?  ανώτατο όριο, αγωνισμάτων στα οποία συμμετείχαν οι υποψήφιοι.
Οι υποψήφιοι μπορούν να δουν το βαθμό επίδοσής τους πληκτρολογώντας  τον Κωδικό τους αριθμό  Εξετάσεων και τα αρχικά των ονομαστικών  στοιχείων τους (Επώνυμο, Όνομα, Πατρώνυμο, Μητρώνυμο).

Δυνατότητα μερικής ή ολικής ανάκλησης του Μηχανογραφικού

Από  το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων επισημαίνεται σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής και εντός καθοριζόμενου χρονικού διαστήματος, επιτρέπεται μόνο η μερική ή ολική ανάκληση της δήλωσης προτιμήσεων του μηχανογραφικού δελτίου των υποψηφίων. Κατ? εφαρμογή των ανωτέρω, ορίζεται προθεσμία ως και την Πέμπτη 20-7-2017, μέσα στην οποία υποψήφιοι που υπέβαλαν εμπρόθεσμα το μηχανογραφικό τους δελτίο, μπορούν να προχωρήσουν σε μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων.
Για περισσότερες πληροφορίες…ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.

Αριστούχοι Πανελλαδικών εξετάσεων 2017

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου μας συγχαίρουν ιδιαιτέρως τους μαθητές μας που συγκέντρωσαν  περισσότερα από 18000 μόρια.
Για να δείτε τον κατάλογο των μαθητών που αρίστευσαν…ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.

Παράταση της προθεσμίας υποβολής των Μηχανογραφικών

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι η προθεσμία για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2017 παρατείνεται μέχρι και την Τρίτη 18-7-2017. Για την υποστήριξη των υποψηφίων κατά την υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων, όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ θα λειτουργήσουν στις 18-7-2017, ημέρα Τρίτη και ώρες λειτουργίας σχολείων.