Αρχείο ημέρας 21 Μαρτίου 2017

Προκήρυξη για τις Σχολές Ελληνικής Αστυνομίας

Αναρτήθηκε στον ιστότοπο της Ελληνικής Αστυνομίας η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή αστυνομικών στη Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων Γενικού Λυκείου του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Συνιστούμε στους υποψηφίους ιδιαίτερη προσοχή στις προθεσμίες και τις προϋποθέσεις που τίθενται.
Για να μελετήσετε την προκήρυξη …επιλέξτε ΕΔΩ.

Παραλαβή Πιστοποιητικών ΚΠγ Νοεμβρίου 2016

Η Δ.Δ.Ε. Ηρακλείου ενημερώνει τους επιτυχόντες των Εξετάσεων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Νοεμβρίου 2016 ότι τα Πιστοποιητικά τους βρίσκονται στην Υπηρεσία της, οδός Μονοφατσίου αριθ. 8 , 4ος όροφος, Γραφείο 1, απ? όπου και μπορούν να τα παραλάβουν αυτοπροσώπως ή μέσω των νομίμων κηδεμόνων τους ή με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπό τους (με υπεύθυνη δήλωση, θεωρημένη με «το γνήσιο της υπογραφής», ως ο νόμος ορίζει) προσκομίζοντας το δελτίο εξεταζόμενου ή την αστυνομική τους ταυτότητα.

Ανάθεση εκπαιδευτικής επίσκεψης 03-04-2017

Ανακοινώνεται η ανάθεση για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του 8ου ΓΕΛ  Ηρακλείου στο Πολυτεχνείο Κρήτης (στο πλαίσιο της «Ανοικτής Ημέρας Γνωριμίας με το Πολυτεχνείο Κρήτης»).

Για περισσότερες πληροφορίες επιλέξτε εδώ