Αρχείο ημέρας 10 Μαρτίου 2017

Σεμινάρια οργάνων συμφωνικής ορχήστρας

Η διοίκηση της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών (K.O.A.), δέχτηκε να συμπεριλάβει για μια ακόμα φορά στον προγραμματισμό της το project που σχεδιάσαμε και που σαν σκοπό έχει το άνοιγμα των Μουσικών μας Σχολείων στις τοπικές κοινωνίες καθιστώντας τα φορείς πολιτισμού, προσφέροντας την ευκαιρία σε όλους τους σπουδαστές και καθηγητές συμφωνικών μουσικών οργάνων οι οποίοι σπουδάζουν (ή διδάσκουν) σε Μουσικά Σχολεία Μουσικές σχολές και Ωδεία, να συμμετάσχουν σε κύκλο βιωματικών σεμιναρίων, αλλά και στους άλλους μαθητές (μη μουσικούς) να έρθουν σε επαφή με την μοναδική εμπειρία της συνεργασίας και συλλογικότητας με εργαλείο τη μουσική, με τον μοναδικό τρόπο όπως επιμελούνται οι κορυφαίοι μουσικοί της χώρας μας. Η συμμετοχή των ενδιαφερόμενων μαθητών-σπουδαστών και των ακροατών θα είναι ΔΩΡΕΑΝ! Oι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική αίτηση.