Αρχείο ημέρας 22 Φεβρουαρίου 2017

Χρονοδιάγραμμα εξετάσεων Γυμνασίων & Λυκείων

Το υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει εγκαίρως το χρονοδιάγραμμα των εξετάσεων για τους μαθητές του Γυμνασίου, του Γενικού Λυκείου και των ΕΠΑΛ. Φέτος οι πανελλαδικές εξετάσεις θα ξεκινήσουν την Τρίτη 6 Ιουνίου 2017 για τους μαθητές των ΕΠΑΛ και την Τετάρτη 7 Ιουνίου για τους μαθητές των Γενικών Λυκείων. Διαβάστε τον πίνακα με τις ημερομηνίες και το είδος των εξετάσεων.

Συγκρότηση Δημοτικού Συμβουλίου Εφήβων Ηρακλείου

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 21 Φεβρουαρίου στην αίθουσα «Ελ. Βενιζέλος» στη Λότζια, η προκαταρκτική συνάντηση του Δημοτικού Συμβουλίου Εφήβων Ηρακλείου . Κατά τη διάρκεια της συνάντησης ορίστηκαν οι επιτροπές εργασίας που θα απαρτίσουν οι είκοσι (20) συμμετέχοντες μαθητές. Η επίσημη συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί την  Παρασκευή 17 και Σάββατο 18 Μαρτίου 2017.
Από το σχολείο μας συμμετέχει ο μαθητής Δημήτρης Καρατζάνης της Α τάξης.
Διαβάστε τη σχετική ανάρτηση στον ιστότοπο του Δήμου Ηρακλείου.